14 maja, 2021

O stronie

WWW.WPELNIDNIA.PL
Chcemy w serwisie www.wpelnidnia.pl pokazać kobietom dojrzałym, będącym w pełni dnia, inne fantastyczne kobiety w pełni dnia; a także piękną stronę życia i korzyści płynące z dojrzałości. Chcemy stworzyć warunki do ich rozwoju, samoświadomości i radości życia, wspierać je w działaniu i pokazywać możliwości, które dopiero teraz, w dojrzałym okresie życia, możliwe są do zrealizowania.

Grupy społeczne 40+, 50+, a zwłaszcza kobiety, są często niedoceniane jako wartościowi członkowie społeczeństwa. Kobietom już po 35 roku życia trudno uzyskac nową pracę, podczas gdy mężczyzna w tym wieku wciąż uważany jest za młodego, właściwie dopiero u szczytu swoich zawodowych możliwości.

Kobiety dojrzałe są często wartościowymi, doświadczonymi osobami, na ogół już spełnione zawodowo i rodzinnie [dorastające dzieci, ustabilizowana sytuacja rodzinna], znają swoją wartość, a jeśli jej nie znają – to bardzo poszukują wszelkich sposobów, by się o sobie i świecie dowiedzieć jak najwięcej. Kobiety, częściej niż mężczyźni w wieku 40 plus, 50 plus i więcej, czują potrzebę rozwoju duchowego, nawiązywania i podtrzymywania więzi z innymi osobami.

Niestety, życie i statystyki pokazują też,  że część kobiet w wieku średnim i tych starszych zostaje sama – opuszczane są przez mężów i dzieci [syndrom pustego gniazda, rozwód lub śmierć partnera]. Kariera nie pochłania im tyle czasu, co mężczyznom, dla których realizacja zawodowa jest często najważniejsza wśród  celów życiowych. Szukają więc dla siebie miejsca, na nowo definiują swoje życie. Warto szukać wtedy jaśniejszych barw, bowiem jesteśmy w pełni dnia – piękne, mądre i dojrzałe.  Teraz możemy dostrzegać większe i mniejsze szczęścia i cieszyć się życiem.  Odnaleźć radość i spełnienie w sobie, dla siebie. W byciu z samą sobą i innymi.
Zapraszamy! 🙂