SPIRALA – kalendarz dla kobiet od kobiet

Spirala2016-okladkaMala-196x300Tylko tysiąc egzemplarzy wyjątkowego kalendarza dla tysiąca kobiet. Jeśli się pospieszysz, może być także Twój. To wyjątkowy kalendarz przygotowany wyłącznie przez kobiety i dedykowany kobietom. Myślą przewodnią tegorocznej, czwartej edycji, jest “Ta, która wie”. Zrób prezent sobie, albo swojej siostrze, przyjaciółce, mamie i kup ten kalendarz – dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na produkcję kolejnej edycji kalendarza, a autorki zamieszczanych w nim prac nie pobierają honorarium. Ty także możesz nią zostać :) Szczegóły i sprzedaż na stronie http://www.berckana.pl/kalendarz-spirala/
Wydawczynie kalendarza, Alicja i Elżbieta, piszą: Spirala to symbol świętego, kosmicznego cyklu życia, śmierci i odrodzenia, który każda z nas ma zapisany w swoim ciele. Ten cykl jest jak oddech Wszechświata. „To pierwotny ruch, który żyje w kształcie muszli, wodnym wirze, uwolnionym kołysaniu bioder rodzącej”, pisze Zosia Rzepecka. I w cyklu lunarnym, w którym Księżyc, osiągnąwszy pełnię, powoli zanika, by znów odrodzić się w nowiu.

Kilka stron krótkich notek o kobietach, które w siostrzanej wymianie ofiarowały nam swoje prace, wiersze, fragmenty prozy, obrazy, grafiki zdjęcia. Imię, nazwisko i zwięzłe, wręcz lakoniczne informacje o tym, kim są, czym się zajmują, co jest dla nich ważne. Jedne Autorki znamy osobiście, z niektórymi blisko się przyjaźnimy, ale są też takie, które znamy tylko z korespondencji mailowej. Za tymi kilkuzdaniowymi wizytówkami kryją się cudowne, mądre, utalentowane  kobiety, które nas inspirują, wzbogacają, pokazują nam różnorodność kobiecych doświadczeń, dzięki którym nasz świat staje się lepszy.  Tak naprawdę doświadczenia, wglądy i dokonania każdej z nich wystarczyłyby na zapełnienie całego kalendarza. Serdecznie zachęcamy, byście i Wy poświęciły tym notkom swoją uwagę. Może w tym gronie znajdziecie kobiety, które już spotkałyście na swojej drodze, może z innymi zechcecie nawiązać kontakt. Z wielką satysfakcją i niejaką dumą myślimy o tym, że tworząc nasz kalendarz przyczyniamy się do budowania bliskich, coraz szerszych więzi między kobietami.

Kontakt do Wydawcy – http://www.berckana.pl/

 

 

Dodaj komentarz