PO ROZWODZIE – Grupa Wsparcia dla kobiet w Warszawie – zapisy do 15 września

GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET “PO ROZWODZIE”

Rozstałaś się? Planujesz się rozstać? Zostałaś porzucona? Ty porzuciłaś?

Kto Cię lepiej zrozumie, niż osoba, która przeżywa to samo? Od kogo dostaniesz więcej wsparcia niż od osób, które były już lub są w tym miejscu co Ty, może wiedzą już, co najbardziej wówczas pomaga i dziś już lepiej im z samymi sobą, a ich sprawy zaczynają się układać? Ty sama, dlatego że czujesz i przeżywasz podobnie, też możesz być wsparciem dla innych.

Każda z nas jest wyjątkowa i inna, i może wnieść w spotkania z innymi kobietami swoje doświadczenia i mądrość, i dostać od innych to samo.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach nie musi być rozwód – nie będziemy też namawiać do rozstań – raczej chcemy pomóc przeżywać trudne emocje, znajdować drogę do pełni siebie.

Strata ważnego związku jest trudnym doświadczeniem, wiąże się bowiem nie tylko ze stratą relacji ale także często z utratą poczucia bezpieczeństwa, upadkiem systemu wartości, niepewnością co do uczuć innych i własnych, destabilizacją emocjonalną, brakiem perspektyw… Często dochodzi pustka, rozgoryczenie, żal. I niezrozumienie ze strony bliskich i dalszych, którzy oczekują, że szybko „weźmiesz się w garść”.

Jeśli:
• jest Ci źle, czujesz się skrzywdzona
• straciłaś pewność siebie
• nie widzisz przyszłości albo widzisz ją w ciemnych barwach
• boisz się, że sobie nie poradzisz
• zastanawiasz się, czy kiedykolwiek będziesz jeszcze szczęśliwa
• szukasz nadziei, że będzie jeszcze dobrze i siły, by w to uwierzyć
zapisz się na grupę wsparcia PO ROZWODZIE. Grupa przeznaczona jest dla wszystkich kobiet w sytuacji około rozwodowej (przed, po, w separacji), ale także dla pań będących po stracie związku nieformalnego.

Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w co drugą środę (w sumie 16 spotkań)  w godzinach 19.00 -21.00 (miejsce spotkań – Warszawa, Mokotów –  dokładny adres podamy po otrzymaniu zgłoszenia mailowego). Spotkamy się w kameralnym gronie, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy i szczegółowe informacje uzyskasz pisząc na adres: r.mazurowska/at/psychologia.net.pl  Cena za jedno spotkanie: 40 zł.

Proszę przed decyzją udziału w  Grupie Wsparcia PO ROZWODZIE  uwzględnić możliwość swojego udziału WE WSZYSTKICH SPOTKANIACH, (dopuszczalne są dwie – maksymalnie trzy nieobecności – są odpłatne, albowiem gdy uczestnik rezerwuje miejsce, staje się ono niedostępne dla innej osoby).

Czym jest grupa wsparcia: To grupa osób skupionych wokół tego samego problemu, w podobnej sytuacji życiowej. Zgodnie z założeniami osoby uczestniczące w Grupie wsparcia dają sobie wzajemne wsparcie emocjonalne, okazują zrozumienie i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Uczestnicy dzielą się – w takim zakresie, w jakim chcą – swoimi przeżyciami i obawami. Osoby prowadzące grupę wsparcia zapewniają Uczestnikom atmosferę szacunku, empatii i poczucia bezpieczeństwa.

Cel grupy: dostarczenie zrozumienia (podobieństwo przeżyć) i emocjonalnego wsparcia („wiem, co czujesz”, „mnie w takiej sytuacji pomogło…”, „wiem, kto może ci pomóc”).

Prowadzenie: renata_male_kolkoRenata Mazurowska, psychoterapeutka i trenerka umiejętności osobistych i społecznych, autorka artykułów o tematyce psychologicznej i zdrowotnej, współautorka książek „BLISKO, NIE ZA BLISKO. Terapeutyczne rozmowy o związkach” (premiera październik 2012, Wydawnictwo HELION),  ALFABET MIŁOŚCI z prof. B. Wojciszke (premiera luty 2015) a także O SZTUCE BYCIA Z INNYMI z dr Tomaszem Sobierajskim. Stworzyłam i prowadzę serwis internetowy http://www.wpelnidnia.pl – strona kobiet pięknych, mądrych i dojrzałych.

Chcę towarzyszyć ludziom w ich przemianach i wspierać ich w poczuciu wpływu na satysfakcjonujące życie osobiste i zawodowe.