Bogini w każdej kobiecie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezależnie, czy jesteś dziewczynką wkraczającą dopiero w kobiecość, czy młodą kobietą decydującą, jak ma wyglądać Twoje życie, czy jesteś matką lub nie-matką, myślicielką czy inżynierką, w wieku średnim czy starszą – jesteś Boginią i pora, by tę świętość i moc w sobie zobaczyć, spotkać się z nią i do siebie przyjąć.

Wydawnictwo Yemaya wydało trzy fantastyczne książki skierowane od kobiet do kobiet, które pomagają pogodzić wewnętrzne boginie (Afrodytę, Herę, Demeter) w każdej z nas, byśmy żyły w zgodzie z własną, prawdziwą, naturą, a także byśmy świętowały swoją kobiecość.

 

“W rytmie księżyca” – to książka, która wprowadza dziewczynkę w nowy etap życia z miłością i szacunkiem dla kobiecości, rozwiewa szkodliwe mity i wątpliwości związane z pierwszą menstruacją, wyjaśnia zmiany, które zachodzą w ciele i psychice młodej kobiety, radzi, jak zadbać o siebie w tych dniach. Książka, która uczy, jak poznać i zrozumieć księżycowy rytm kobiecego ciała.
Ale – jak mówi Natalia Miłuńska, antropolożka prowadząca warsztaty dla kobiet – to także książka dla dziewczynki w każdej z nas. Dla tej, która przechodziła przez pierwsza miesiączkę sama, której nikt nie wprowadził do Czerwonego Namiotu. Która też chciałaby mieć piękną ceremonię Stawania się Kobietą – dostać prezenty, kwiaty, wsparcie i miłość w czasie Pierwszej Krwi. Warto tę dziewczynkę odnaleźć w sobie, kupić jej tę książkę, przygotować Ceremonię i odzyskać ważne doświadczenie naszej Kobiecości.

 

 

 

 

 

Na drugim biegunie jest książka “Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości” skierowane do kobieto przekraczającej inny prób – gdy żegnają swoją młodość. Mogą albo opłakiwać stratę, albo z radością wkroczyć w trzeci etap życia, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice.

Jean Shinoda Bolen opisuje tu potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety, bez względu na wiek.

 

 

 

 

 

 

“Boginie w każdej kobiecie” – Kariera czy rodzina? Namiętny romans czy stabilne małżeństwo? Kompromis czy ostra rywalizacja? Pieniądze czy satysfakcja z pracy? Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne, siły wewnętrzne, przez autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania: :Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż?”. Dla Demeter najważniejsze są dzieci. “Używaj życia, póki czas” – kusi Afrodyta. “Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym” – ostrzega Atena. Której posłuchać? Jak dokonywać mądrych wyborów, by pozostać w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą? Podpowie Jean Shinoda Bolen – amerykańska psychiatra, zajmująca się duchowością kobiet i mężczyzn.

 

 

 

 

Książki można kupić teraz z atrakcyjnym rabatem, m.in. na stronach: https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/yemaya

https://www.poczytaj.pl/w/yemaya

 

 

 

Dodaj komentarz